Blog naszej kancelarii

R.pr. dr Radek Rafał Wasilewski ekspertem portalu INFOR.pl

Spis treści

Mam przyjemność poinformować, że przedwczoraj (8 kwietnia 2020 r.) zostałem jednym z ekspertów portalu INFOR.pl z zakresu prawa. W ramach nawiązanej współpracy będę aktywnie uczestniczył w działalności portalu, dzieląc się swoją wiedzą. Stąd od teraz będą mogli Państwo zapoznawać się z moimi artykułami prawniczymi także na łamach portalu INFOR.pl. Na stronie internetowej portalu pojawił się pierwszy artykuł mojego autorstwa dotyczący kolejnej w tym roku zmiany wysokości odsetek.

Jako ekspert portalu INFOR.pl będę na łamach portalu wypowiadał się na temat bieżących zmian w zakresie prawa (głównie gospodarczego) oraz opracowywał różnego rodzaju artykuły z dziedziny prawa (przede wszystkim praktyczne oraz odnoszące się do bieżącego orzecznictwa). Z uwagi na specjalizację naukową i praktyczną, moje teksty dotyczyć będą przede wszystkim obszaru prawnych aspektów obrotu gospodarczego, prawa konkurencji, zamówień publicznych czy prawa konsumenckiego.

Moim debiutem na łamach portalu jest artykuł poświęcony kolejnej już zmianie (obniżeniu) przez Radę Polityki Pieniężnej wysokości stóp procentowych Narodowego Banku Polskiego. Mianowicie 8 kwietnia 2020 r. RPP podjęła uchwałę o obniżeniu stóp procentowych NBP o 0,50%. Analogiczna uchwała została podjęta w marcu, o czym pisałem na blogu, wskazując na konsekwencje uchwały w zakresie zmiany wysokości odsetek. Konsekwencje ostatniej uchwały z 8 kwietnia 2020 r. (uchwała weszła w życie w dniu wczorajszym – 9 kwietnia 2020 r.) przedstawiłem w artykule przygotowanym dla portalu INFOR.pl. Z opublikowanego materiału dowiedzą się Państwo, ile obecnie (od 9 kwietnia 2020 r.) wynoszą odsetki ustawowe, odsetki maksymalne, odsetki ustawowe za opóźnienie oraz maksymalne odsetki za opóźnienie.

Zapraszam do lektury!

Portal INFOR.pl to “specjalistyczny portal adresowany głównie do: księgowych, kadrowych, osób prowadzących działalność gospodarczą, właścicieli firm oraz urzędników. INFOR.pl dzieli się na serwisy tematyczne: Księgowość, Biura Rachunkowe, Księgowość budżetowa, Kadry, Biznes, Sektor publiczny, Prawo. INFOR.pl  to wyselekcjonowany zbiór najważniejszych informacji, porad i narzędzi przydatnych w pracy każdego specjalisty, przygotowany został przez wykwalifikowany zespół redaktorów. Autorami publikacji są eksperci, księgowi, kadrowi, doradcy podatkowi, prawnicy, kancelarie itd.”

(źródło: http://holding.infor.pl/Oferta/serwisy-internetowe-br-i-aplikacje/Infor.pl)