Blog naszej kancelarii

Czerwiec 2023: wystąpienia, publikacje

Szkoła Wyższa Wymiaru Sprawiedliwości - konferencja - radca prawny Rafał Wasilewski
Bieżący miesiąc jest bardzo pracowity dla kancelarii. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi najnowszymi działaniami!

Spis treści

Wieści z kancelarii – czerwiec 2023

Czerwiec był dla nas niezwykle intensywnym miesiącem. Oprócz licznych porad prawnych, opracowanych umów, odbytych rozpraw sądowych oraz przygotowanych pism procesowych czy umów, działania kancelarii obejmowały także popularyzację wiedzy prawniczej. Mianowicie w dobiegającym końca miesiące radca prawny Rafał R. Wasilewski miał okazję:

  • opublikować artykuł przygotowany dla Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP)
  • uczestniczyć jako prelegent w konferencji dotyczącej zawodów prawniczych
  • uczestniczyć jako prelegent w konferencji naukowej organizowanej przez Szkołę Wyższą Wymiaru Sprawiedliwości

Publikacja dla PARP o influencer marketingu

Na początku czerwca w serwisie internetowym PARP ukazał się artykuł autorstwa radcy prawnego dr Rafała R. Wasilewskiego dotyczący reklamowania towarów i usług przez influencerów. Obecnie z artykułem można zapoznać się na stronie internetowej PARP pod tym linkiem. W artykule przedstawiono definicję reklamy, a także odpowiedzialność prawną influencera. Ponadto omówiono najważniejsze kwestie wynikające z rekomendacji UOKiK dla twórców internetowych.

Wystąpienie na konferencji Ius Vitae 16.06.2023 r.

Z kolei 16.06.2023 r. radca prawny dr Rafał R. Wasilewski miał przyjemność uczestnictwa w Konferencji online „Jaką aplikację prawniczą wybrać?” organizowanej w Warszawie przez Wydawnictwo Ius Vitae. Podczas wystąpienia mecenas Wasilewski opowiedział o drodze do zawodu radcy prawnego, perspektywach rozwoju w tym zawodzie oraz o zasadach etycznych obowiązujących w samorządzie radców prawnych. Nie jest to pierwszy, ale kolejny projekt Ius Vitae wspierany przez właściciela kancelarii. Dotychczas radca prawny dr Rafał R. Wasilewski brał udział w opracowaniu materiałów szkoleniowych i prowadził interaktywne szkolenia dla osób przystępujących do egzaminu radiowego i adwokackiego.

Wystąpienie na konferencji SWWS 26.06.2023 r.

Zaledwie przedwczoraj radca prawny dr Rafał R. Wasilewski uczestniczył w kolejnej konferencji, lecz tym razem naukowej. Ponieważ przedmiotem jego badań naukowych jest prawo gospodarcze, wystąpienie dotyczyło właśnie publicznego prawa gospodarczego – konkretnie ustawy Prawo przedsiębiorców oraz ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów. Konferencję organizowała SWWS jako zwieńczenie projektu naukowego realizowanego przez tę uczelnię na podstawie wsparcia Ministerstwa Sprawiedliwości. Na zakończenie nadmienić należy, że mecenas Wasilewski był jednym z uczestników całego projektu naukowego.

dr Rafał R. Wasilewski